Sprawdź ceny

Zdjęcia i filmy

Wskazania i działanie

Wskazania

Fervex stosuje się w doraźnym leczeniu objawowym chorób górnych dróg oddechowych zwłaszcza przeziębienia, grypy, zapalenia błon śluzowych nosa i gardła, alergicznego nieżytu nosa oraz wszelkich stanów grypodobnych (m.in. gorączki, bólu głowy i stawów). Lek ma wszechstronne działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Skutecznie zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych, co pozwala udrożnić nos, powstrzymać kichanie i łzawienie oczu.

Fervex przeznaczony jest dla dorosłych pacjentów oraz dzieci powyżej 15. roku życia. Dostępny jest w wygodnych w użyciu saszetkach zawierających granulat, który rozpuszcza się w wodzie, aby następnie go wypić. W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje leków – Fervex i Fervex D. Receptura drugiego z nich została opracowana specjalnie z myślą o pacjentach cierpiących na cukrzycę.

Działanie

Fervex jest lekiem złożonym zawierającym m.in. paracetamol, maleinian feniraminy, kwas askorbowy.

Paracetamol pomaga zwalczyć ból i gorączkę. Maleinian feniraminy ma właściwości pozwalające na zmniejszenie przekrwienia i obrzękubłon śluzowych, a także udrażnia zotki nosowe, powstrzymuje odruch kichania i łzawienie oczu. Kwas askorbowy zawarty w leku Fervex uzupełnia niedobory witaminy C w organizmie.

Informacje o produktach

Fervex
Fervex to preparat złożony. Zawiera w swoim składzie trzy substancje czynne: paracetamol, kwas askorbowy oraz maleinian feniraminy. Paracetamol działa przeciwbólowo oraz przeciwgorączkowo, kwas askorbowy uzupełnia witaminę C w organizmie, a maleinian feniraminy zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych, udrażnia przewody nosowe oraz hamuje odruch kichania i łzawienie oczu.

Fervex mogą stosować osoby dorosłe oraz dzieci powyżej 15 roku życia. Zaleca się stosowanie jednej saszetki dwa lub trzy razy na dobę z 4-godzinną przerwą pomiędzy dawkami. Leku nie należy stosować dłużej niż przez 5 dni bez wcześniejszego porozumienia się z lekarzem.

Przeciwwskazaniem do zastosowania leku jest uczulenie na którykolwiek jego składnik. Leku nie powinny stosować ponadto osoby chorujące na jaskrę, schorzenia wątroby lub nerek, choroby objawiające się utrudnionym oddawaniem moczu. Należy poinformować lekarza w przypadku równoczesnego przyjmowania leków należących do grupy ihibitorów monoaminooksydazy – MAO, leków o działaniu przeciwcholinergicznym, leków przeciwpadaczkowych, a także nasennych. Nie zaleca się przyjmowania leku Fervex w przypadku ciąży oraz okresu karmienia piersią.

Do możliwych działań niepożądanych związanych z przyjmowaniem tego preparatu zalicza się skórne reakcje uczuleniowe, a także efekty atropinopodobne. Fervex stosowany długotrwale lub w dużych dawkach może przyczynić się do upośledzenia czynności wątroby lub nerek. Lek ten powoduje także senność, dlatego szczególną ostrożność powinny zachować osoby prowadzące pojazdy lub obsługujące urządzenia mechaniczne.

Szczegóły dotyczące działania leku Fervex, a także przeciwwskazania i możliwe działanie niepożądane zostały dokładnie opisane na stronie produktowej tutaj.
Fervex D
Fervex D, podobnie jak lek Fervex, wykazuje złożone działanie. Ma takie same substancje czynne: paracetamol, kwas askorbowy oraz maleinian feniraminy. Może być stosowany przez osoby dorosłe oraz dzieci powyżej 15 roku życia. Zaleca się przyjmowanie jednej saszetki dwa lub trzy raz na dobę z 4-godzinną przerwą pomiędzy dawkami.

Stosowanie leku Fervex D jest przeciwwskazane w przypadku osób z ciężką niewydolnością wątroby lub nerek, z jaskrą, rozrostem gruczołu krokowego i utrudnionym oddawaniem moczu. Preparatu nie powinny przyjmować kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Nie należy stosować równocześnie innych preparatów zawierających w swoim składzie paracetamol. W okresie przyjmowania leku Fervex D nie wolno także spożywać alkoholu, gdyż może to doprowadzić do toksycznego uszkodzenia wątroby oraz jej niewydolności. Należy unikać równoległego stosowania leków uspokajających, gdyż nasilają one działania uspokajające leków przeciwhistaminowych.

Do możliwych działań niepożądanych związanych z przyjmowaniem leku Fervex D zalicza się między innymi: senność, suchość jamy ustnej, rozszerzenie źrenic, zaburzenia równowagi, ryzyko zatrzymania moczu, uspokojenie, zawroty głowy, zaburzenia koordynacji ruchowej, drżenia, omamy, czy zaburzenia pamięci. Rzadziej mogą wystąpić takie skutki uboczne, jak: nerwowość, niepokój ruchowy oraz bezsenność. Możliwe jest także wystąpienie bólu brzucha, zaparć, nudności, czy kołatania serca. W rzadszych przypadkach odnotowano także reakcje nadwrażliwości, głównie: świąd, wysypkę, rumień oraz obrzęk naczynioruchowy.

Więcej informacji na temat leku Fervex D jest dostępna na stronie produktowej tutaj.
Ulotka
Przed zastosowaniem leku Fervex D, należy dokładnie zapoznać się z treścią ulotki, zawierającą wszelkie niezbędne informacje na jego temat. W razie konieczności, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
Producent
BRISTOL MYERS SQUIBB CO.
Co to jest przeziębienie?
Przeziębienie stanowi obecnie jedną z najczęściej występujących chorób na całym świecie. Każdego roku odnotowuje się aż 12 miliardów przypadków przeziębienia. Osoby dorosłe doświadczają przeziębienia od dwóch do pięciu razy w roku, natomiast dzieci przeziębiają się od czterech do ośmiu razy w roku. Choroba ta rozwija się wówczas, kiedy wirusy przedostają się do górnych dróg oddechowych i wywołują miejscową reakcję zapalną. Przeziębienie trwa zwykle od pięciu do siedmiu dni.
Objawy i przebieg przeziębienia
Działanie układu odpornościowego usiłującego ochronić organizm przyczynia się do wydzielania substancji prozapalnych, czego wynikiem jest katar, chrypka i suchość w gardle, łzawienie oczu, a także zatkany nos. Drogi oddechowe ulegają zwężeniu, co uniemożliwia swobodny przepływ powietrza. Do najbardziej charakterystycznych objawów przeziębienia zalicza się przede wszystkim: wodnistą wydzielinę z nosa, kichanie, bóle glowy, ogólne osłabienie i uczucie zmęczenia, a także stan podgorączkowy. W późniejszej fazie choroby śluz zagęszcza się i przybiera żółtą barwę, nos jest nieustannie zatkany i pojawia się kaszel z odkrztuszaniem.
Powikłania po przeziębieniu
Przeziębienie, zwłaszcza ignorowane, może nieść ze sobą pewne powikłania. Warto szczególnie podkreślić, że nawet zwykłe przeziębienie może przerodzić się w zapalenie pluc lub oskrzeli. U dzieci natomiast może wywołać bakteryjną infekcję ucha. W przypadku dzieci chorujących na astmę, przeziębienie może doprowadzić do ataku astmy. Mimo, iż przeziębienie zalicza się do często występujących infekcji, nie należy go lekceważyć. Jeżeli objawy nie przechodzą po 7-10 dniach, należy zgłosić się do lekarza.

Opinie
Średnia ocena z 4 głosów: 4,8/5,0

IDA
Ocena:
Fervex bierze cała moja rodzina. Jest bardzo skuteczny w pierwszych dniach grypy lub przeziebienia. Szybko zbija gorączkę, mija uczucie takiego rozbicia. Smak też nie jest zły i cena OK. polecam
bertol
Ocena:
Przeważnie kupuję Fervex D. Wydaje mi się, że ma silniejsze i bardziej skuteczne działanie, niż zwykły Fervex. Szybko działa. Najlepiej pić go tuż przed zaśnięciem.
Alabama
Ocena:
Fervex stawia mnie na nogi zawsze, kiedy jestem przeziebiony lub mam grypę. Jest mega skuteczny, ale trzeba go wziać już na poczatku choroby, kiedy czuje się pierwsze oznaki przeziebienia lub grypy. Zwykle piję go przez 4-5 dni i to w zupełności wystarcza.
Anka
Ocena:
Fervex to teraz chyba najlepszy dla mnie środek do picia na grypę i przeziębienie. Brałam już różne środki bardziej lub mniej znane. Z tych wszystkich leków najlepiej sprawdził się dla mnie Fervex.
Podziel się swoją opinią
 
Twoje imię lub nick:Ocena:
ratingratingratingratingrating
Treść opinii:
Wyślij opinię
Masz pytanie?  Napisz do nas:  kontakt@drogeria.co